Strach ze zubaře.

11:12:00Před rokem jsem zvládla operaci, při které mi byly odstraněny mé zuby moudrosti, tedy osmičky. Ale ani tato zkušenost ze mě strach ze zubařů nedostala.
 Od 1. třídy jsem chodila k naší školní zubařce. Vždy neohlášeně jednou za půl roku vešel při hodině do třídy zdravotní bratr a nás pět si vzal dolů k paní zubařce. Nevzpomínám na ní vůbec dobře, což má také za příčinu mojí fobii.
 Naštěstí jsem kaz měla jen jednou, ale ta vzpomínka ve mě do dnes vyvolává pocit hrůzy. Musela mi dát totiž anestezii, ale nejspíš to ,,trochu,, přehnala, protože na místo 3 hodin mi vydržela celý den a neotevřela jsem pomalu ani pusu...

Pak jsem ovšem ze ZŠ odešla a musela jsem si najít nějakou jinou zubařku
Přiznám se, že mi to trvalo celý rok ! Což pro moje zuby bylo určitě horší, ale pro můj strach lepší. Pak jsem, ale v listopadu 2017 sebarala odvahu, protože samotný strach ze zubařů překonal strach z toho jak jsou na tom asi moje zuby.
 Při hledání jsem zjistila jistý fakt. Pokud chcete vážně dobrého zubaře, kterého se nebudete muset bát, musíte hledat u těch placených vámi a ne pojišťovnou. 

Nakonec jsem si našla jistou soukromou ordinaci, kde mě zaujala paní doktorka z dobrými recenzemi. Bohužel mé přání, abych to měla za sebou do Vánoc nevyšlo a tak jsem byla objednaná až v lednu na kontrolu.

Na první (a vlastně i druhý) pohled byla paní doktorka velmí pozitivní, usměvavá a milá. Když mě prohlížela a nebo colkoliv dělala stále na mě mluvila a vše popisovala. Musím se přiznat, že při prohllídce pár slz ukáplo a nervy byly dost vidět. Byly mi zjištěny 2 kazy = 2 termíny

První kaz a první vrtání :

Jako první vám řeknu, že to byl velký rozdíl. Tentokrát nebyla potřeba píchnout anestezie, čehož jsem se také bála, ale vážně to jen tak šimralo. Měla jsem ze sebe moc dobrý pocit a obešlo se to bez slz, ale ze začátku bylo ještě dost stresu.

Druhý kaz a první anestezie :

I v případě anestezie to byl velký rozdíl. Musela jsem dostat dvě, ale po zákroku mi za 4 hodinky pusa povolila. Samotný zákrok byl bezbolestný, když nemluvím o samotněm píchnutí injekcí. Odcházela jsem z velmi nakoplím sebevědomím a s hrdostí

Pokud máte zubaře, kterého se bojíte je to špatně. A pokud nemáte žádného, tak je to ještě horší. Já jakožto člověk, který se bojí bílých plášťů obecně vám doporučuji začít hledat, sebrat všechno sebevědomí, které máte, stanovit si třeba odměnu, kterou si pořídíte, když to zvládnete a jít do toho. 

Jestli máte také podobnou zkušenost určitě mi jí napište do komentářů. 

Brzy načtenou. Artepp.

You Might Also Like

0 komentářů

Jste hodní, že jste si udělali čas na okomentování tohoto příspěvku :)
Děkuji Arteppka