MiniFotoVlog: 4. Den dovolené v Orlických horách

3:00:00   Ahoj, nebo spíš dobré ráno :) Dnes jsem si na si na snídani moc pochutnala, protože byli hned dvě novinky, bezlepkáři měli nový chléb ( konečně měkký chléb za celou mou bezlepkovou dobu), který byl mooc dobrý a druhou novinkou byli míchané vajíčka na kterých jsem si také moc pochutnala.

 A abych tady celý článek nevěnovala jen vajíčkům, povím vám i jaké výlety jsme dnes podnikli. Dnešek jsme vzali tak nějak odpočinkově. Jako první jsme se vydali na hrad Perštejn, který se nachází ve stejnojmenném městě. Parkoviště se nachází pod kopečkem na kterém se samotný hrad tyčí, takže jsme přece jen trochu zadýchali. prohlídka byla hodinová a moc zajímavá. Musím se přiznat, že hrad mi připadal spíš jako zřícenina, ale odborník nejsem, tak nevím :)- pod fotografiemi text-
  Po návštěvě hradu jsme se vydali do města Vamberka, kde jsme se chtěli podívat po malých obchůdcích, ale bohužel jsme přišli před polední pauzou, takže nikde moc otevřeno neměli :( My jsme na doporučení z penzionu navštívili pekařství Sázava ( zde kupují již jmenovaný chléb). Poté jsme se pustili do psaní pohledů a tím jsme čas čekání na otevření obchodů a muzea krajky (kterými je Vamberk významný) zabili :D
  V muzeu se bohužel nedalo fotit, takže žádné fotografie zevnitř vám ukázat nemohu, ale jednu z venku tu pro vás mám. Prohlídka byla bez průvodce a probíhala ve 3 patrech, součástí byl i krátký film a možnost vyzkoušet si paličkování. Všechny objekty v muzeu byly krásné a skvěle nastavené a nasvícené. Prostě musím říct, že se na co koukalo :D Na začátku (pokladna) a na konci prohlídky byl obchod s krajkami, pomůckami na paličkování atd.  Po návštěvě muzea jsme se ještě podívali do města Kostelec nad Orlicí kde jsme se podívali do infocentra a opět obešli pár obchůdků.

  Pak už jsme jeli do penzionu, abychom si dali večeři ... A co jsme si dali dnes ? No, na výběr jsme měli ze 3 : 1) Losos, 2) Zapečené brambory, 3) Vepřo,knedlo, zelo ( já bez knedlo) - Já jsem to vymyslela takhle - Dala jsem si vařené brambory, maso s Vepřo,knedlo,zelo a špenát ze zapečených brambor :D bylo to moc dobré a jako dezert jsem dostala horké ovoce se šlehačkou.

-pod fotografiemi text-

Dnešní den byl pro nás odpočinkovým a moc se mi líbil. Doufám, že i vám a že i zítra se budete těšit na další den...

Vaše Arteppka

You Might Also Like

0 komentářů

Jste hodní, že jste si udělali čas na okomentování tohoto příspěvku :)
Děkuji Arteppka