První a poslední den brigády v Desigualu ! Proč ?

7:01:00


 Ahojky, vítám vás u našeho pondělního článku. O čem to dnes bude ? No přece o mé již druhé brigádě a to jako asistentka prodeje v obchodě Desigual na Václavském náměstí. Chcete asi vědět jak se mi dařilo a líbilo. No, musím vám hned na začátek říct, že pracovní poměr s touto brigádou jsem už ukončila, protože jsem byla víc nespokojená než spokojená. A teď vám řeknu proč. Hlavní důvod je, že jsem to opravdu ať už s psychické i fyzické stránky vůbec nedávala. Nejjednodušší asi bude, když vám popíšu celý průběh brigády :

  V obchodě jsem měla být v 7:50, což jsem ještě s 10 minutovým náskokem dodržela, ale nikdo neotvíral. Rozhodla jsem se tedy napsat smsku slečně, u které jsem byla na pohovoru a ta mi poslala číslo na prodejnu, kam jsem také následně zavolala a oni my otevřeli. Dále jsem dostala šaty ,které se v obchodě prodávají. Byla tam ještě jedna brigádnice a pár dalších slečen, který byly na vyšší pozici než-li já.  Z jednou s těch slečen a s tou druhou brigádnicí (Martou) jsme šli hrozně komplikovaně do jakého si skladu, kde byla malá místnost s pár skříňkami kam jsme si mohli uschovat oblečení a ostatní věci jsme si mohli nechat u sebe a dát je do místnosti u pokladny v samotném obchodě. Přišli jsme nahoru a rovnou nám rozdělili úkoly (ještě nebyl obchod otevřený !).

  A teď k samotným úkolům : Já jsem měla vyluxovat celé horní patro, dětské oddělení, kabinky a schody. Druhá brigádnice měla zase zamést celé dolní patro.

  Otevírací doba začala v 9:00 a mně končila v 16:30 a to s tím, že jsem měla 30 minut pauzu na oběd, ale k tomu se ještě dostaneme. Od 9:00 mi přiřadili menší část obchodu a druhé slečně tu větší. Nejprve jsem si zkontrolovala stav mé části, to co bylo nesrovnané jsem srovnala atd. Potom začali chodit první zákazníci, určila jsem si strategii, že vždy když odejde nějaký zákazník z mé části tak si obejdu své kolečko a vše srovnám. Asi po 30 minutách mojí práce přiběhla nějaká paní a začala mi říkat, že vše urovnávám pěkně, ale vůbec se neusmívám a neradím lidem. Poučila jsem se a začala jsem se usmívat a radit zákazníkům, ale já mám velký problém s angličtinou, a právě na této pobočce na Václaváku bylo anglicky mluvících cizinců plno. Také byl problém, že jsem měla nové boty, které mi byly trochu větší a hrozně mě z nich bolely ( a bolí ) nohy.

  No potom jsem prostě do polední přestávky, což bylo ve 13:30, pracovala. Po přestávce jsem byla přiřazená nahoru neboli do oddělení pro muže a děti, kde jsem vystřídala druhou brigádnici. Bylo to tam jednoduché, ale asi hodinu před koncem, mě přesunuli zase dolů do mé staré zóny.

  No a když jsem skončila tak mě zavolala vedoucí abychom podepsali smlouvu. Dala mi 10 papírů, které jsem měla vyplnit v KABINKÁCH. Soustředila jsem se na vyplňování údajů a najednou na mě začala mluvit anglicky nějaká paní a já jí vůbec nerozuměla a tak jsem šla na kasu aby jí poradili, ale oni mi řekli, že na 1. místě je zákazník. Řekla jsem té paní, že neumím anglicky ta se naštvala a řekla něco manželovi, ale já jsem se zase soustředila na papíry. Něčemu jsem moc nerozuměla, ale paní vedoucí mi to poté vysvětlila. No po vyplnění a odevzdání, jsme šli opět do skladu abychom se převlékli a vzali si své věci.

  Poté jsme vrátili šaty a odešli konečně DOMŮ !!!!
 Na konec chci říct, že jsem se rozhodla tuto brigádu přerušit a najít si jinou, která mě bude bavit a nebudu ve stresu a plná bolestí.

Děkuji jestli jste si dnešní poněkud delší článek dočetli až sem. Budu ráda za komentáře aˇuž špatné či dobré a buď na viděnou nebo na čtenou zase příště ....

Vaše Arteppka ♥

You Might Also Like

9 komentářů

 1. Ahoj,
  ani se Ti nedivím, že již tam nechceš znova jít na brigádu... nevysvětlí nic pořádně, ale chtějí vše na 100%.
  Nejhorší je, že si tímto člověk projde několikrát za život a to nejen při brigádě :( .. je to hodně o lidech.
  Anna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za názor. Nakonec jsem se, ale ještě rozhodla zkusit to v jiné pobočce, která by měla být méně náročná. Tvá Arteppka

   Vymazat
 2. Tak držím palečky, ať to tam je lepší :)
  Anna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Ani, klidně mi napiš jestli chceš na FB fanpage. Už si takto píšu s jednou fanynkou :) děkuji Tvá Arteppka

   Vymazat
 3. To mě mrzí, snad ti ta špatná zkušenost nebude bránit v hledání dalších brigád. Určitě narazíš na něco dobrého! Je třeba to zkoušet, hledat... :)) Psala jsem o hledání brigád článek, tak se když tak mrkni :)
  worldbynikol.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahojky, děkuji za komentář. Taky si to myslím, naakonec mě paní doktorka zakázala 8 hodin ze zdravotních záknných důvodů, takže jdu hledat :)

   Vymazat
  2. A na blog jsem se koukla a je hrozně super :) Tvá Arteppka ♥

   Vymazat
 4. Nechápu, kde byl ten problém, takhle to chodí na všech prodejnách. Já už měla teda horší brigady, nošení těžkých věcí, 13 hod směny, buzerace od vedoucí... zohleto je naprosto v pohodě, spíš se Ti nechce moc makat, co?

  OdpovědětVymazat
 5. Nechápu, kde byl ten problém, takhle to chodí na všech prodejnách. Já už měla teda horší brigady, nošení těžkých věcí, 13 hod směny, buzerace od vedoucí... zohleto je naprosto v pohodě, spíš se Ti nechce moc makat, co?

  OdpovědětVymazat

Jste hodní, že jste si udělali čas na okomentování tohoto příspěvku :)
Děkuji Arteppka